Dwa przepisy na samodzielność

11.06.2019

Ponad 2,5 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego uzyskają dwa projekty nastawione na usamodzielnienie się osób niepełnosprawnych. Tak zdecydował na dzisiejszym posiedzeniu, 11 czerwca, Zarząd Województwa Podlaskiego.

Stowarzyszenie „My dla innych” otrzyma ponad 960 tys. zł z RPOWP na tzw. mieszkania wspomagane. Będą to cztery mieszkania, które zostaną wyremontowane i zaadoptowane. Korzystać z nich mają osoby z niepełnosprawnościami, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Specjalnie przeszkolona kadra pomoże im się usamodzielnić. Inwestycja warta jest milion złotych.

Z kolei Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MD Care” zrealizuje projekt „Przepis na samodzielność”, którego cel jest tożsamy z tytułem. Polega na świadczeniu kompleksowych usług społecznych umożliwiających pełnoletnim osobom z niepełnosprawnościami niezależne i samodzielne życie. Zostanie przeszkolonych ośmiu asystentów osobistych, którzy mają pomagać w tym powrocie do samodzielności. Powstanie również bezpłatna wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji. Koszt tego przedsięwzięcia to 1,66 mln zł, dofinansowanie wyniesie 1,57 mln zł.

Poleć innym: