Fundusze europejskie na działalność klubów Seniora w gminie Szczuczyn

17.12.2021

Samoobrona, nordic walking, zajęcia z rękodzieła – to aktywności, z których skorzystają seniorzy z tej gminy dzięki unijnej dotacji w wysokości 350 tys. zł. Przedsięwzięcia będą realizowane w dwóch klubach Seniora: w Szczuczynie i miejscowości Niedźwiadna. Umowę w tej sprawie podpisał w piątek, 17 grudnia Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

 

podpisanie umowy M.Olbryś

 

Oba kluby zapewnią miejsca dziennego pobytu 40 osobom, które ukończyły 60 rok życia.

Kluby seniorów to wspaniałe placówki. Sprawiają, że jesień życia nie musi być nudna – podkreślał Marek Olbryś. – Chcemy wspierać inicjatywy pozwalające integrować  seniorów. To bardzo potrzebne, by mieli miejsce na realizację swoich pasji i zainteresowań.

Projekt będzie realizowany przez kilku partnerów społecznych i organizacji pozarządowych. Jedną z nich jest Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 1011 z Grajewa.

Jesteśmy przekonani o zasadności realizacji niniejszego projektu. Seniorzy, z którymi rozmawialiśmy nie chcą być odstawieni na tzw. boczny tor, pragną być docenieni nie tylko jako babcie i dziadkowie. Dlatego niezbędne jest ich aktywizowanie, bo to przyniesie korzyści wszystkim – mówił Grzegorz Gardocki, przewodniczący związku.

Pozostałe współpracujące przy projekcie instytucje i organizacje to m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie, Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia, Parafia Rzymskokatolicka pw. imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie.

Projekt został zgłoszony w konkursie Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Jego całkowity koszt to prawie 370 tys. zł. Będzie realizowany do końca 2022 r.

 

Poleć innym: