Hajnówka OdNova: baseny, stadion, plac zabaw

31.07.2020

W piątek, 31 lipca, uroczyście otwarto Strefę Zrewitalizowaną, która powstała w Hajnówce dzięki Funduszom Europejskim. W spotkaniu wzięła udział Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP, która odczytała zebranym gratulacje od Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.

– Ten projekt był dla nas wielkim wyzwaniem, wymagał czasu i zaangażowania. Ale wielki finał jest najważniejszy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji – powiedział Jerzy Sirak, burmistrz Hajnówki. Podziękował również Zarządowi Województwa za życzliwość.

– Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w uroczystym otwarciu Strefy Zrewitalizowanej w Hajnówce. To zaszczyt dla mnie, że zostałam tu zaproszona przez Pana Burmistrza. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, a konkretnie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, zrealizowaliście Państwo świetny projekt, który będzie służył mieszkańcom Hajnówki i całego powiatu hajnowskiego – powiedziała Joanna Sarosiek. – Z infrastruktury sportowej, która powstała w ramach projektu, będą korzystać i młodsi, i starsi. Dzięki niej słowo „rekreacja” nabierze nowego znaczenia. Liczę, że efekty tego projektu przyniosą Państwu wiele radości i satysfakcji.

Gratulacje na ręce Jerzego Siraka, burmistrza Hajnówki przesłał marszałek Artur Kosicki. „Z uznaniem przyjmuję fakt, że władze Hajnówki dokładają wszelkich starań, aby stworzyć tutejszej społeczności właściwe warunki sportu i kultury fizycznej” – napisał marszałek. Wyraził też nadzieję, że inwestycja przyczyni się „do podniesienia jakości nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjnej w całym województwie podlaskim”.

Projekt „Hajnówka OdNowa” – rewitalizacja strefy urbanistycznej "Chemiczna" na terenie Miasta Hajnówka” składał się kilku etapów. W jego ramach ujęto modernizację stadionu, budowę dwóch basenów, zagospodarowanie terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz terenu przy Hajnowskim Domu Kultury w Hajnówce, a także budowę placu zabaw (który został otwarty w zeszłym roku). Koszt tej inwestycji wyniósł 14 mln zł, dofinansowanie z RPOWP 9,4 mln zł.

 

Poleć innym: