Horyzont 2020. 1 mld euro na walkę w wirusem

22.05.2020

Projekt HG nCoV19 to przenośny system diagnostyczny do wykrywania infekcji wirusowych, który zapewnia wiarygodne wyniki w 30 minut. Jest to jeden z projektów, dofinansowanych w ramach programu Horyzont 2020. Trwa kolejny nabór w ramach tego programu. Warto wziąć w nim udział!

Autorem projektu są organizacje publiczne i prywatne z Irlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Chin. Badacze uzyskali zgodę na wprowadzenie na rynek nowej szybkiej diagnostyki w punkcie pobrań. Dofinansowanie tego projektu wynosi 930 tys. euro. To jeden z 18 projektów, które niedawno wybrano do finansowania w wysokości 48,2 mln euro z programu Horyzont 2020.

Od początku pandemii Komisja Europejska przoduje we wspieraniu badań i innowacji oraz koordynowaniu europejskich i globalnych badań naukowych. 4 maja zobowiązała się przeznaczyć na ten cel 1,4 miliarda euro, z czego 1 miliard euro pochodzi z programu Horyzont 2020.

Program koncentruje się teraz na badaniach naukowych i innowacjach, których celem jest opracowanie szczepionek, nowych metod leczenia i narzędzi diagnostycznych, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od stycznia 2020 roku w ramach programu Horyzont 2020 uruchomiono już 474 miliony euro w celu zwalczania epidemii koronawirusa.

Przypominamy, że do 11 czerwca trwa kolejny nabór na projekty badawcze w ramach tego programu, a jego budżet to aż 122 mln euro. Zachęcamy do udziału.

Więcej o programie na stronie internetowej Horyzont 2020

Więcej o naborze na projekty badawcze

Poleć innym: