Kolejne 2 miliony dla firm na kapitał obrotowy!

28.01.2021

Zarząd Województwa Podlaskiego na czwartkowym posiedzeniu (28.01) przyznał dofinansowanie kolejnym przedsiębiorcom na dofinansowanie kapitału obrotowego, czyli bieżącej działalności firmy. Dzięki zwiększeniu budżetu wsparcie otrzymali wszyscy, których wnioski zostały pozytywnie ocenione w tym konkursie, czyli łącznie 1000 tysiąc firm. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich.

Zarząd przyznał dofinansowanie 59-ciu przedsiębiorcom, którzy otrzymają ponad 2 mln zł. To firmy z różnych branż: zakłady budowlane, biura projektowe, przychodnie stomatologiczne, salony kosmetyczne, fryzjerskie i wiele innych. To już ostatnia lista projektów, które spełniły warunki konkursu i zostały zakwalifikowane do unijnego wsparcia.

Pomóc przetrwać ten trudny czas

Dofinansowanie wszystkich projektów, pozytywnie ocenionych przez komisję konkursową, było możliwie dzięki oszczędnościom w programie i decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego, który  zwiększył o ponad pół miliona złotych pulę konkursu. Wyniosła ona ostatecznie 36,55 mln zł.

- Dotacja pozwoli naszym przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas, utrzymać płynność finansową. Liczymy, że uda się uratować jak najwięcej miejsc pracy. Mogę zadeklarować, że nadal będziemy pomagać podlaskim firmom w tym niełatwym czasie. Niedługo, zgodnie z moją obietnicą, znów zaproponujemy wsparcie na kapitał obrotowy dla naszych przedsiębiorców – zapowiada Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Skorzystało ponad 1000 firm!

Konkurs został przeprowadzony w czerwcu 2020 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) i był skierowany do przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku z pandemią COVID-19. Dotację mogli przeznaczyć na sfinansowanie bieżącej działalności firmy.

Nabór cieszył się ogromną popularnością. Pozytywną ocenę przeszło 1053 firm. Ich wnioski były sukcesywnie oceniane i na bieżąco były i są podpisywane umowy. Do tej pory ponad 900 przedsiębiorców dopełniło formalności i mogą już korzystać z unijnej dotacji.

Poleć innym: