Koniec z nudą, czas na rekreację!

11.09.2019

Kino letnie, świetlica wiejska, plac zabaw, siłownia – w podlaskich gminach z okolic Puszczy Białowieskiej powstaną miejsca rekreacji dla mieszkańców. Dziś, 11 września, Zarząd Województwa przyznał 1,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na ten cel.

Gminne Centrum Kultury w Dubinach utworzy teren rekreacyjny, z którego będą mogli korzystać mali i duzi mieszkańcy gminy. Powstanie tam plac zabaw, wiata, miniboisko do piłki nożnej i siatkówki, chodniki, ławki, lamy solarne, miejsca parkingowe i toalety. Koszt tego projektu wynosi blisko 324 tys. zł, dofinansowanie – 282 tys. zł.

Gmina Dubicze Cerkiewne przebuduje i zaadaptuje świetlicę wiejską w Jagodnikach wraz z przyległym placem na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej. Z nowej placówki przez cały rok będą korzystali mieszkańcy i turyści. Koszt inwestycji sięga 265 tys. zł, z czego dotacja pokryje prawie 220 tys. zł.

Z kolei gmina Narewka utworzy kino letnie w amfiteatrze w Narewce, a wokół – teren rekreacyjny. W ramach projektu kupi projektor i ekran, a do strefy wypoczynkowej – zestaw do ślizgania i wspinaczki, piaskownice, stół do gry w szachy i chińczyka, ping-ponga i gry w piłkarzyki. Zostaną tam również zamontowane hamaki, kwietniki, stojaki na rowery. Wartość przedsięwzięcia przekracza 192 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP – 163 tys. zł.

Gmina Białowieża odnowi kino Żubr. Wyremontuje budynek, kupi i zamontuje wyposażenie sali kinowej: kurtyny, oświetlenie, fotele kinowe oraz projektor. Koszt to 310,5 tys. zł, dotacja stanowi blisko 290 tys. zł.

Natomiast gmina Bielsk Podlaski zmodernizuje świetlicę we wsi Lewki i zagospodaruje teren wokół. Zostanie tam zbudowany plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu, powstanie również parking. Projekt jest wart prawie 600 tys. zł, przyznane dofinasowanie to 341 tys. zł.

Projekty zostały zgłoszone w ramach naboru, przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Puszcza Białowieska

Poleć innym: