Lepszy start w zawodową przyszłość. Ponad 1,5 mln zł dla Technikum Informatycznego w Łomży

29.07.2021

Z bezpłatnych warsztatów, staży zawodowych oraz dodatkowych zajęć skorzystają uczniowie i nauczyciele Technikum Informatycznego w Akademickiej Szkole Ponadpodstawowej przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. To dzięki ponad 1,5-milionowej dotacji z funduszy europejskich. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek (29.07) wicemarszałek Marek Olbryś i Sławomir Szulc, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży.

 

Przyznane wsparcie posłuży dostosowaniu oferty edukacyjnej technikum (profil informatyczno-mundurowy) do wymagań rynku pracy.

Szkolenia i nowoczesny sprzęt

Zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty grupowe, staże zawodowe dla uczniów i nauczycieli, zajęcia rozwijające oraz dydaktyczno-wyrównawcze.

- Uczniowie tej szkoły zdają matury na 100 procent, czego ogromnie gratuluję kadrze i uczniom. Młodzież się rozwija, poznaje nowinki, stara się wcielać je w życie, a to przedsięwzięcie i pieniądze na pewno przysłużą się rozwojowi łomżyńskiego Technikum Informatycznego – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

Doposażenie pracowni szkoły w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne zapewni warunki nauki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.

- Nasza młodzież jest naprawdę bardzo uzdolniona i teraz będzie miała możliwości, żeby ten potencjał wykorzystać. Współpraca z urzędem marszałkowskim, wykorzystanie środków unijnych przynosi świetne efekty, a nasz region fajnie się rozwija. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie coraz lepsza – zaznaczył Roman Engler, rektor WSA w Łomży.

Kompleksowe wsparcie

Z realizowanego projektu skorzystają nie tylko uczniowie. Część środków przeznaczona jest dla kadry pedagogicznej.

- Dzieci zostaną skierowane na merytoryczne szkolenia i staże, na których nauczą się obsługi dronów, drukarek, ale także dokształcą się z wiedzy ogólnej. To będzie kompleksowe wsparcie dla 30 osób i pięciu nauczycieli – podkreślał Sławomir Szulc, prezes łomżyńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość projektu to niemal 1,6 mln zł. Wartość dofinansowania z funduszy europejskich – ponad 1,5 mln zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane do września 2022 r.

Wicemarszałek Marek Olbryś, Sławomir Szulc, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży i Roman Engler, rektor Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży stoją trzymając podpisane umowy

Poleć innym: