Nowa karetka w Stawiskach

18.11.2021

Należy do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Łomży, ale jej stałą bazą będą Stawiski. We wtorek, 16 listopada, kluczyki do nowego ambulansu przekazał ratownikom medycznym Marek Olbryś, wicemarszałek województwa. Towarzyszyła mu burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska. Urząd marszałkowski reprezentował także Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia.

– Stawiski to miejscowość przy drodze ekspresowej S61, oddalona od Łomży, Kolna i Grajewa. Aby szybko i zgodnie ze standardami obowiązującymi w ratownictwie medycznym udzielać pomocy potrzebującym, ambulans jest tu bardzo potrzebny. Mam jednak nadzieję, że tych dramatycznych wydarzeń nie będzie zbyt wiele. Cieszę się, że łomżyńskie pogotowie się rozwija i dysponuje coraz lepszym sprzętem.  My także się staramy, aby było bezpieczniej budując i modernizując drogi – powiedział Marek Olbryś.

Jak poinformował Sławomir Szajda, dyrektor WSPR w Łomży, to dziesiąty ambulans, jaki otrzymała stacja w ostatnich trzech latach.  

–  Ambulans marki mercedes wyposażony w wysokiej klasy sprzęt służyć będzie mieszkańcom Stawisk i okolic, a gdy zajdzie taka potrzeba, także całego rejonu operacyjnego naszej stacji – mówił dyrektor.  

W Stawiskach czuwają całą dobę dwuosobowe zespoły ratowników medycznych. 

– To bardzo ważny moment dla naszej miejscowości i całej gminy. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na ten ambulans – stwierdziła burmistrz Agnieszka Rutkowska.

Koszt karetki z wyposażeniem wyniósł 533 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne pokryło 500 tys. zł.

WSPR w Łomży dysponuje trzynastoma ambulansami jeżdżącymi w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Oprócz tego ma cztery karetki transportowe, dwie do transportów międzyszpitalnych i jedną karetkę COVID-19.

Poleć innym: