Podlaski Pakiet Zdrowotny. Kolejne zakupy dzięki Funduszom Europejskim

09.07.2020

Szpital w Bielsku Podlaskim i Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży mają nowy sprzęt do walki z pandemią. Został kupiony w ramach Podlaskiego Pakietu Zdrowotnego.

Bielski szpital kupił już aparaturę i środki ochronne za ponad 2 mln zł. To m.in. aparat EKG, defibrylator, pompy infuzyjne, ssaki elektryczne czy wózek reanimacyjny, niezbędny przy zatrzymaniu krążenia. Szpital zaopatrzył również pracowników w ubrania ochronne. Mają do dyspozycji: 10 tysięcy masek ochronnych FFP3, 5 tysięcy kombinezonów i 25 tysięcy fartuchów ochronnych.

Z kolei łomżyńskie Stowarzyszenie zaopatrzyło się m.in. w sprzęt ratunkowy do karetek, jak defibrylator czy ssak. Personel medyczny otrzymał przyłbice, maski, kombinezony oraz środki do dezynfekcji. Zakupy te przekroczyły 200 tys. zł.

Przypomnijmy, że 14 jednostek medycznych w województwie otrzymało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w ramach tzw. Podlaskiego Pakietu Zdrowotnego. Zarząd Województwa przeznaczył na ten cel, czyli ochronę zdrowia w walce z wirusem COVID 19, 42 mln zł z RPOWP.

Kwota ta pozwala sfinansować kupno specjalistycznego sprzętu, aparatury medycznej, środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, testów, odczynników oraz innych materiałów medycznych, specjalistycznych środków transportu, a także wykonanie niezbędnych prac remontowo-budowlanych.

O kolejnych zakupach będziemy Państwa informować.

fot. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja" oraz Szpital w Bielsku Podlaskim

Poleć innym: