Podlaski Pakiet Zdrowotny: Trzy nowe ambulanse w łomżyńskim pogotowiu

19.06.2020

Koszt ich zakupu wraz z wyposażeniem to 1,5 mln zł. Był możliwy dzięki Funduszom Europejskich!

Ambulanse to jeden z efektów Podlaskiego Pakietu Zdrowotnego, którego pula – decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego – wynosi 42 mln zł. Taka kwota z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wspiera 14 jednostek medycznych w województwie, walczących z pandemią. Mogą finansować z tych pieniędzy kupno specjalistycznego sprzętu, aparatury medycznej, środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, testów, odczynników oraz innych materiałów medycznych, specjalistycznych środków transportu, a także wykonanie niezbędnych prac remontowo-budowlanych.

A czym mogą się już konkretnie pochwalić? Szpital w Grajewie kupił m.in. dwa defibrylatory, bronchoskop i spirometr, Szpital w Bielsku – aparat EKG, defibrylator, pompy infuzyjne i wózek reanimacyjny, niezbędny przy nagłym zatrzymaniu krążenia, a Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku – komorę laminarną, wykorzystywaną do pracy laboratoryjnej i system dezynfekcji pomieszczeń. Z kolei Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zyskał aparat echo, urządzenie do ogrzewania pacjenta i piłę do sternotormii, niezbędną w operacjach klatki piersiowej. Natomiast Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku wyremontowała dwa pomieszczenia, aby dostosować je do nowych wymogów sanitarnych.

Wszystkie placówki zainwestowały w, tak potrzebne pracownikom medycznym, kombinezony, maski, ochraniacze na buty, rękawice, dezynfekatory.

O kolejnych efektach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży

Poleć innym: