Pomoc terapeutyczna dla rodzin

29.12.2021

Wsparcie rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze – to cel projektu, jaki zrealizuje Oddział Białostocki Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza. W środę, 29 grudnia, marszałek Artur Kosicki podpisał umowę na dofinansowanie tego przedsięwzięcia z funduszy europejskich.

 

Projekt skierowany jest do rodzin z dziećmi z pięciu gmin: Gródek, Knyszyn, Czarna Białostocka, Wasilków i Zabłudów. To 80 osób (w tym 24 z niepełnosprawnością), które zmagają się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi. Zaplanowano dla nich wiele działań. Podopieczni skorzystają z zajęć cyfrowych i warsztatów w ramach Akademii Rodziców (pięć grup, po jednej w każdej gminie). Uruchomione zostaną też trzy mobilne punkty wsparcia, w których świadczona będzie bezpłatna pomoc – pedagogów, terapeutów oraz w razie potrzeby innych specjalistów. Uczestnicy wezmą również udział w rodzinnym wyjeździe terapeutycznym.

Realizacja tego projektu zapewni fachowe wsparcie rodzinom borykającym się na co dzień z problemami wychowawczymi. Zaplanowane działania mają im pomóc w przezwyciężeniu tych trudności – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Projekt wpłynął na konkurs ogłoszony przez Lokalną Grupę Działania – Puszcza Knyszyńska. Jego koszt wyniesie 285 tys. zł, z czego dofinansowanie pokryje blisko 252 tys. zł. Będzie realizowany przez cały 2022 r.

Poleć innym: