Ponad 100 tys. zł na dodatkowe nauczanie dla uczniów szkoły w Starej Kamionce

12.11.2021

Gmina Sokółka otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych na projekt dotyczący oferty edukacyjnej dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce. Pieniądze pomogą w organizacji dodatkowych zajęć wyrównawczych, zwłaszcza matematyczno-przyrodniczych, kół zainteresowań oraz pozwolą doposażyć placówkę w atrakcyjne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Umowę na dofinansowanie projektu podpisały w środę, 10 listopada: Wiesława Burnos, członek zarządu oraz Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki.

 

Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego i Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki stoją z podpisaną umową.

 

Celem projektu „Inwestujemy w przyszłość” jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze szkoły w Starej Kamionce. Sfinansowane zajęcia pomogą im rozwinąć kompetencje niezbędne na rynku pracy.

Lokalne społeczności powinny mieć równy dostęp do zdobywania wiedzy i korzystać z niej na miejscu. Zajęcia dodatkowe pomogą rozwinąć talenty, odkryć pasje oraz utrwalić materiał nauczany na lekcjach – powiedziała Wiesława Burnos, członek zarządu. – Z przychylnością patrzymy na tego typu projekty, wierząc, że najlepszą inwestycją, jest w ta w edukację dzieci i młodzieży, kolejnych pokoleń.

Dzięki funduszom w szkole powstaną różnego rodzaju koła zainteresowań: koło robotyczne, taneczne oraz przyrodnicze. Zostaną także zorganizowane lekcje poza szkołą. Uczniowie będą mieli również szansę uczestniczyć w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych oraz rozwijających uzdolnienia z języka angielskiego.

Jestem dumna i zadowolona, że szkoła otrzymała te fundusze. Każde pieniądze, które są inwestowane w edukację dzieci i młodzieży, są potrzebne i dziękujemy Zarządowi Województwa Podlaskiego za wsparcie – powiedziała Ewa Kulikowska.

Projekt „Inwestujemy w przyszłość” będzie kosztować ponad 106 tys. zł, a przyznana dotacja wyniesie nieco ponad 100 tys. zł.

 

Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego i Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki podpisują umowę o dofinansowanie.

 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Poleć innym: