Ponad 300 tys. zł z funduszy unijnych dla gminy Mońki na wsparcie rodzin

12.11.2020

Wyjazdy terapeutyczne dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla osób doświadczających przemocy – to działania, które będą realizowane w projekcie gminy Mońki. O wsparciu tej inicjatywy zadecydował zarząd województwa na czwartkowym (12.11) posiedzeniu.

Projekt „Spokojna Rodzina” obejmie 25 rodziców i 45 dzieci z obszaru gminy Mońki. Cel takiego wsparcia jest jeden – wzmocnić rolę i funkcje rodziny. Będzie on realizowany poprzez wiele działań dopasowanych do potrzeb danej rodziny i jej członków.

Zaplanowano takie działania jak: Akademia Rodziców (zajęcia na temat wychowania dzieci), praca z rodziną metodą mentoringu, wyjazdy terapeutyczne dla rodzin z dziećmi oraz warsztaty dla osób doświadczających przemocy, w tym także pomoc prawna. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w projekcie skorzystają z zajęć metodą Ruchu Rozwijającego (skierowana dla dzieci nadpobudliwych i problemami zachowań agresywnych) oraz z Treningu Zastępowania Agresji (TZA) – metody wzmacniania zachowań prospołecznych.

Wsparcie w ramach projektu pozwoli na doskonalenie umiejętności społecznych rodziców i dzieci w obliczu trudnych sytuacji w codziennym życiu.

Za realizację tego przedsięwzięcia będzie odpowiadać Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach.

Projekt został złożony w odpowiedzi na konkurs organizowany przez Lokalna Grupę Działania Fundusz Biebrzański. Dotacja ze środków UE (Regionalny Program Operacyjny) wynosi ponad 300 tys. zł.

Poleć innym: