Rozbudowa ośrodka rehabilitacji w Suwałkach

10.07.2018

We wtorek, 10 lipca, wicemarszałek Anna Naszkiewicz podpisała umowę z Ireną Łukaszuk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach na dofinansowanie w wysokości 3,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie przebudowa i rozbudowa szpitala oraz kupiony sprzęt rehabilitacyjny, co przyczyni się do rozwoju kompleksowych świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej oraz zwiększenia dostępności i jakości usług zdrowotnych. Wartość tej inwestycji wynosi 5,9 mln zł.

– Bardzo się cieszę, że placówka otrzymała dofinansowanie, które może przeznaczyć na rozbudowę części szpitalnej i na nowy sprzęt. Gratuluję i życzę pani dyrektor, by inwestycja przebiegła sprawnie, tak by pacjenci jak najszybciej mogli skorzystać z szerszego zakresu usług świadczonych przez placówkę – powiedziała wicemarszałek Anna Naszkiewicz.

W poniedziałek Zarząd Województwa podpisał umowy na dofinansowanie z RPOWP inwestycji w czterech placówkach: Białostockim Centrum Onkologii, Szpitalu Ogólnym w Kolnie, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mońkach oraz w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy. W środę, 11 lipca, podpisze z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim.

Placówki te wzięły udział w konkursie w ramach RPOWP na inwestycje zdrowotne.

Poleć innym: