Staże i praktyki dla niemal 300 uczniów zambrowskiego technikum

29.07.2021

Podniesienie wiedzy i jakości kształcenia praktycznego oraz dostosowanie go do potrzeb podlaskiego rynku pracy - to cel umowy, jaką podpisali w czwartek, 29 lipca, wicemarszałek Marek Olbryś i Sławomir Baran, dyrektor Zespołu Szkół (ZS) nr 1 w Zambrowie. Projekt będzie realizowany właśnie w tej szkole, a dofinansowanie pochodzi z funduszy europejskich.

 

Blisko milion złotych dotacji unijnych pozwoli na zwiększenie szans na regionalnym rynku pracy uczniom Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w ZS nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. W ramach projektu unijnego wezmą oni udział w bezpłatnych zajęciach rozwijających i poszerzających zainteresowania oraz w ponadprogramowych stażach i praktykach zawodowych. Będą rozwijać swoje kompetencje, które pozwolą na lepsze wykorzystanie predyspozycji zawodowych

– Cieszę się, że techniczne szkoły zaczynają dobrze aplikować o dotacje, kształcić na wysokim poziomie. Jest to dobra edukacja, dlatego, że kształcimy zawodowo młodych ludzi. Jestem pewien, że te szkolenia i sprzęt przysłużą się dobrej edukacji uczniów – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

W ramach projektu przewidziane są staże zawodowe dla sześćdziesięciu osób w roku szkolnym 2022. Planowane jest także realizacja  kursów na prawo jazdy, wózki widłowe, kursy baristy, drukarki 3D. W projekcie są uwzględnione potrzeby uczniów zambrowskiego technikum związane z przedmiotami ogólnokształcącymi, takimi jak język angielski, matematyka na poziomie rozszerzonym i podstawowym.

– Celem podejmowanych działań osiągnięcie przez naszych uczniów odpowiednich kwalifikacji, poszukiwanych na rynku pracy. Dlatego projekt został dostosowany do ich potrzeb oraz do wymagań przyszłych pracodawców, z którymi był konsultowany – powiedział Sławomir Baran, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie.

Projekt został złożony przez Powiat Zambrowski, reprezentowany na podpisaniu umowy przez skarbnika Jolantę Ołdakowską, i będzie realizowany do 2023 r.

Poleć innym: