W gminie Szczuczyn powstaną kluby seniora

03.11.2021

Placówki powstaną w miejscowościach Niedźwiadna i Szczuczyn. Z planowanych tam zajęć, m.in. ćwiczeń sportowych i konsultacji prozdrowotnych, skorzysta łącznie 40 osób. Decyzję o dofinansowaniu utworzenia klubów z funduszy europejskich podjął Zarząd Województwa Podlaskiego na środowym (3.11) posiedzeniu. Dotacja wyniesie ponad 350 tys. zł.

 

W ramach projektu Niedźwiadna i Szczuczyn zyskają przestrzeń dla seniorów. Nowe kluby zostaną doposażone, a świadczone w nich będą m.in. zajęcia sportowe, z rękodzieła czy zdrowego żywienia. W obiektach prowadzone też będą konsultacje prozdrowotne (zapobieganie chorobom, utrzymanie kondycji fizycznej, domowe sposoby na podtrzymanie lepszego stanu zdrowia, choroby wieku starczego). Z przedsięwzięcia ma skorzystać 40 mieszkańców gminy Szczuczyn, którzy ukończyli 60. rok życia.

Kluby seniora są bardzo potrzebne, bo spełniają ważne role i społeczne, i psychologiczne. Bardzo się cieszę, że kolejne miejscowości na mapie województwa się o nie wzbogacą – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.  – Ułatwią one wielu osobom nie tylko dostęp do usług z zakresu opieki zdrowotnej, ale też zapewnią pomoc w rozwijaniu zainteresowań i pomogą zadbać o sprawność fizyczną – dodał wicemarszałek.

Realizacja projektu rozpocznie się w styczniu i potrwa do 31 grudnia 2022 r. Jego wartość to niemal 370 tys. zł, z czego dofinansowanie to przeszło 350 tys. zł.

Projekt został zgłoszony do konkursu Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Wnioskodawcą jest Związek Strzelecki „Strzelec” z Grajewa. Partnerami: Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia, Parafia Rzymskokatolicka pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny oraz Gmina Szczuczyn. Projekt zrealizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie.

Poleć innym: