Zapraszamy na stronę rewitalizacja.wrotapodlasia.pl

04.12.2020

Ruszył regionalny serwis internetowy, poświęcony rewitalizacji. To nowa strona urzędu marszałkowskiego, z której możemy się dowiedzieć, jakie są zasady rewitalizacji, poznać aktualne przepisy i przeczytać o postępie prac nad utworzeniem Regionalnej Polityki Rewitalizacji.

Data startu serwisu nie jest przypadkowa. Samorząd województwa podlaskiego rozpoczął właśnie prace nad utworzeniem Regionalnej Polityki Rewitalizacji Województwa Podlaskiego. Będzie to dokument strategiczny, który wyznaczy kierunki rozwoju w obszarze rewitalizacji oraz wskaże narzędzia, które rozwiną mocne strony podlaskich gmin i będą przeciwdziałać powstawaniu obszarów wykluczenia.

Regionalną Politykę Rewitalizacji Województwa Podlaskiego samorząd przygotuje wspólnie z ekspertami z konsorcjum „Projekty Miejskie”. Mają oni wieloletnie doświadczenie w tworzeniu systemu rewitalizacji w kraju, w tym w opracowaniu Krajowej Polityki Miejskiej oraz założeń ustawy o rewitalizacji.

Na stronie www.rewitalizacja.wrotapodlasia.pl znajdziemy informacje na ten temat oraz inne wiadomości na temat rewitalizacji w kraju i regionie. Zapoznamy się z wykazem programów rewitalizacji gmin województwa podlaskiego, przeczytamy o nowym zadaniu samorządu w zakresie działań rewitalizacyjnych „Podlaskie rewitalizuje”, podsumowanie zakończonego projektu (konkurs dotacji). Jest tam również dostępna baza obowiązujących przepisów w tym obszarze.

Zapraszamy do lektury regionalnego serwisu rewializacji województwa podlaskiego

Ilustracja do artykułu podlaskie_rewitalizuje_logo_2.png

Poleć innym: